Yatırım

Yatırım Danışmanlığı

ING Yatırım, yeni Sermaye Piyasası Kanunu’na uygun olarak “Geniş Yetkili Aracı Kurum” yetkisiyle, bireysel ve kurumsal yatırımcılara “Yatırım Danışmanlığı” hizmeti sunmaktadır.

Yatırım Danışmanlığı Nedir?

Yatırım Danışmanlığı, belli bir kişiye veya mali durumları, risk ve getiri tercihleri benzer nitelikteki bir gruba yönelik olarak yönlendirici nitelikte yazılı veya sözlü yorum ve tavsiyelerde bulunulması faaliyetidir.

Uzman Yatırım Danışmanlarımız; Ankara, İzmir, Antalya, Bağdat Caddesi ve Maslak Özel Bankacılık Merkezleri içerisinde ING Yatırım irtibat bürolarında müşterilerimize kişiye özel finansal çözümler sunmaktadır.

Yatırımcılarımız, varlık ürün dağılımları hakkındaki kararlarını kendi risk tercihlerine göre vermektedirler.

Yatırım Danışmanlığı Avantajları

  • Yatırım Danışmanlığı hizmeti kapsamında, yatırımcıyı yakından tanıyarak, yurtiçi ve yurtdışı araştırma bölümü raporları ile koordineli olarak, yatırımcının ihtiyaçlarına en uygun yatırım stratejilerinin ve alternatiflerinin sunulması hedeflenmektedir.
  • Yatırım Danışmanlarımız aracılığı ile, kapsamlı piyasa bültenleri doğrultusunda yatırımcılarımızın bilgilendirilerek güncel kalmalarına ve değişen piyasa koşullarında varlık dağılımlarında gerekli değişiklikleri yapmalarına olanak sağlanmaktadır.
  • Yatırım Danışmanlığı hizmeti kapsamında kaldıraçlı türev ürünler, hisse senedi/VIOP, opsiyonlar, yatırım fonları, döviz gibi çeşitli finansal araçlar sunularak riskin dağıtılmasına olanak sağlanmaktadır.